Ból kręgosłupa lędźwiowego – czym może być spowodowany

Ból kręgosłupa lędźwiowego – czym może być spowodowany

Bolą Cię plecy? Mięśnie pleców są często pomijane przy rozciąganiu, co jest błędem. Warto o nie zadbać. Bardzo często osoby dorosłe skarżą się na ból kręgosłupa lędźwiowego. Czym może to być spowodowane i jakie ćwiczenia mogą w tym pomóc?

Ból kręgosłupa lędźwiowego - najczęstsze przyczyny

Ból kręgosłupa lędźwiowego to dolegliwość, na którą skarży się wiele osób. Jest ona zazwyczaj związana z siedzącym trybem życia. Brzmi znajomo? Osoby, które przez większość czasu siedzą za biurkiem, niestety często narażone są na problemy z plecami. W takim przypadku często wystarczą proste ćwiczenia, które rozciągnął kręgosłup, jednak nie zawsze tak jest. Ból ten spowodowany być może także urazami lub przeciążeniem kręgosłupa. W takim wypadku konieczne skonsultuj się ze specjalistą, który ustali w jaki sposób będzie przebiegać leczenie.

ból kręgosłupa lędźwiowego

Przykładowe ćwiczenia na ból kręgosłupa

Jeśli chodzi o zażegnanie bólu kręgosłupa lędźwiowego, zacznij od prostego rozciągania pleców. Dobrym pomysłem jest na przykład koci grzbiet. To doskonałe ćwiczenie na rozciągnięcie całych pleców, dlatego warto wykonywać je codziennie. Inne ćwiczenie, to klęk podparty z rozciąganiem. To ćwiczenie również doskonale rozciągnie plecy.

Dbanie o kondycję fizyczną jest bardzo ważne. Pamiętaj więc o tym i rozciągaj się tak przed, jak i po ćwiczeniach na siłowni.