Zapotrzebowanie dzienne na kalorie – sprawdź ile kalorii powinieneś spożywać

Zapotrzebowanie dzienne na kalorie to liczba kalorii, jaką powinniśmy dostarczyć naszemu organizmowi, żeby zapewnić mu prawidłowe funkcjonowanie. Jeśli będziemy jeść zbyt mało to możemy czuć się zmęczeni, z kolei w odwrotnym przypadku szybko możemy przybrać na wadze. Dlatego, jeżeli chcemy cieszyć się piękną, szczupłą sylwetką powinniśmy dokładnie wiedzieć, ile kalorii musimy spożywać i układać naszą dietę zgodnie z zapotrzebowaniem. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Wam, w jaki sposób obliczyć swoje zapotrzebowanie na kalorie. Serdecznie zapraszamy!

Zapotrzebowanie dzienne na kalorie - jak je obliczyć?

Dowiedz się, jak obliczyć swoje zapotrzebowanie dzienne na kalorie i dostosuj do niego swoją dietę Sposobów na to, by obliczyć swoje zapotrzebowanie dzienne na kalorie jest kilka. Jednym z nich jest wizyta u dietetyka, który podpowie Ci co powinieneś jeść, a czego unikać, by osiągnąć wymarzoną wagę. Określi on, jaką ilość kalorii powinieneś dostarczać codziennie swojemu organizmowi i na tej podstawie ułoży dla Ciebie dedykowaną dietę. Innym sposobem, który jest zdecydowanie szybszy i nie wymaga ponoszenia żadnych kosztów, jest skorzystanie z darmowych internetowych kalkulatorów. Z pomocą tych narzędzi możesz również obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, jednak wynik ten z pewnością będzie mniej dokładny niż analiza u specjalisty.

Gdzie szukać porad odnośnie zdrowego odżywiania?

Mnóstwo ciekawych i przydatnych porad dotyczących zdrowego odżywiania znajdziesz na blogu Be Diet Catering. Na stronie możesz również obliczyć swoje zapotrzebowanie dzienne na kalorie, które z pewnością ułatwi Ci dopasowanie właściwej diety. Przekonaj się sam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *