Co jeść przed treningiem?

Co jeść przed treningiem?

Posiłek przed treningiem powinien być tak skomponowany, aby organizm był w stanie efektywnie ćwiczyć oraz aby mieć energię również po zakończeniu aktywności. Co jeść przed treningiem, aby było to możliwe?

Co jeść przed treningiem rano?

Jeśli aktywność fizyczna ma odbywać się rano warto, aby posiłek był zjedzony co najmniej godzinę przed ćwiczeniami i najlepiej, aby były to węglowodany proste i złożone. Przykładem tego będzie pełnowartościowa owsianka z bananem, a także szklanka świeżo wyciśniętego soku, najlepiej owocowo-warzywnego. Można postawić również na pełnoziarnisty chleb z dodatkiem warzyw i twarożku. Aby uzupełnić cukry proste, najlepiej pokusić się dodatkowo np. o herbatę z prawdziwym miodem.

Optymalna dieta przed treningiem wieczornym

W przypadku wieczornego treningu organizmowi najprawdopodobniej będzie potrzebna jedynie niewielka przekąska węglowodanowa. Doskonale sprawdzą się wszelkie musy owocowe, choćby z dodatkiem migdałów, siemienia lnianego oraz masła orzechowego. Odpowiadając sobie na pytanie, co jeść przed treningiem wieczornym, warto też zwrócić uwagę na swoje osobiste preferencje. Jeśli bowiem organizm domaga się konkretnej grupy produktów, najlepiej sięgnąć właśnie po nią.

Jak widać istnieje szczególna grupa produktów, po które powinno sięgać się przed treningiem. Warto o tym pamiętać, bowiem dzięki temu aktywność fizyczna będzie bardziej efektywna i również po niej nie dojdzie do nagłej utraty energii.