Olimp Vita-Min Multiple – witaminy i minerały dla sportowców

Z powodu dużych obciążeń treningowych organizm sportowców i osób aktywnych fizycznie wykazuje zwiększone zapotrzebowanie na składniki odżywcze i mineralne. Na szczęście istnieją preparaty będące kompleksową kompozycją witamin i minerałów, takie jak Olimp Vita-Min Multiple Sport, które ułatwiają pokrycie podstawowego zapotrzebowania na niezbędne mikroskładniki i przyczyniają się do lepszej regeneracji organizmu. Sprawdź, dlaczego warto je stosować!

Rola witamin w diecie sportowca

Tak, jak wspomnieliśmy, sportowcy, w porównaniu do osób mniej aktywnych fizycznie, wykazują zwiększone zapotrzebowanie na witaminy i minerały. Jest to związane z wyższym tempem przemian biochemiczno-fizjologicznych zachodzących w organizmie podczas intensywnego wysiłku fizycznego, a w efekcie szybsza utrata ważnych składników. Ich uzupełnianie jest ważne, przede wszystkim dlatego, iż niedobory mogą spowodować spadek wydolności, a także opóźnić regenerację mięśni po treningu. Preparaty takie jak Vita-Min Multiple Sport są doskonałym uzupełnieniem codziennej diety sportowca.

Dlaczego warto stosować Vita-Min Multiple Sport?vita-min multiple olimp

Stosowanie Olimp Vita-Min Multiple Sport pozwala zapobiec niedoborom witamin i minerałów w organizmie sportowca, a także przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zawierają między innymi: witaminę C, która posiada właściwości antyoksydacyjne, witaminy z grupy B, odgrywające ważną rolę w metabolizmie białek, witaminę A, zapewniającą prawidłowe funkcjonowanie mięśni i wiele innych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *