Ile kalorii dziennie – poznaj swoje zapotrzebowanie kaloryczne

Zastanawiasz się ile kalorii dziennie jest niezbędne dla Twojego organizmu? Zapotrzebowanie kaloryczne to liczba kalorii, jaką powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi, by mógł on prawidłowo funkcjonować. Poznanie liczby kalorii, którą powinniśmy spożywać jest też bardzo ważne, jeśli zależy nam na zachowaniu szczupłej sylwetki. Przeczytaj dzisiejszy wpis i dowiedz się, w jaki sposób obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Serdecznie zapraszamy!

Ile kalorii dziennie - w jaki sposób dowiedzieć się ile kalorii dziennie spożywać?

W celu obliczenia ile kalorii dziennie powinieneś dostarczać swojemu organizmowi, udaj się do dietetyka lub skorzystaj z darmowych kalkulatorów BMR Istnieje kilka sposobów na to, by dowiedzieć się ile kalorii dziennie powinniśmy spożywać. Pierwszym sposobem, który jest najbardziej kosztowny i czasochłonny, jest wizyta u dietetyka. Podpowie Ci on w jaki sposób powinieneś się odżywiać, a także dokładnie określi Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, na podstawie zebranych od Ciebie informacji. Pomoże Ci on również w ułożeniu odpowiedniej diety, dopasowanej do Twojego zapotrzebowania oraz indywidualnych preferencji. Alternatywą dla wizyty u dietetyka, jest skorzystanie z darmowych kalkulatorów BMR dostępnych na wielu stronach internetowych. Poprzez podanie im kilku informacji, takich jak: wzrost, waga, płeć, wiek, a także częstotliwość uprawianej aktywności fizycznej, pomoże Ci on określi niezbędną dla Twojego organizmu ilość kalorii.

Gdzie szukać porad dotyczących zdrowego odżywiania?

Mnóstwo ciekawych i przydatnych porad dotyczących zdrowego odżywiania znajdziesz na blogu Be Diet Catering. Na stronie znajdziesz między innymi informacje o tym, jak obliczyć ile kalorii dziennie powinieneś spożywać i jak na tej podstawie dobrać właściwą dietę. Sprawdź sam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *