Wskaźnik masy ciała: jak obliczyć, do czego służy?

Wskaźnik masy ciała: jak obliczyć, do czego służy?

Każda osoba, która chce zadbać o swoje zdrowie, a także piękny wygląd sylwetki powinna obliczyć swój wskaźnik masy ciała. Nie wiesz, jak to zrobić, a także jak interpretować i do czego wykorzystać otrzymany wynik? W dzisiejszym wpisie przedstawię Ci najważniejsze informacje!

Wskaźnik masy ciała — jak obliczyć?

Najprostszym sposobem na to, aby obliczyć swój wskaźnik masy ciała, jest skorzystanie z darmowych, internetowych kalkulatorów. BMI obliczamy, dzieląc masę ciała (wyrażoną w kilogramach), przez wzrost podniesiony do kwadratu (w metrach). Dzięki kalkulatorom dostępnym online możemy zrobić to w prosty i szybki sposób — wystarczy, że wprowadzimy odpowiednie wartości i po chwili przekonamy się, w jakim przedziale się znajdujemy. wskaźnik masy ciała - jak obliczyć?

Do czego nam służy?

Wskaźnik masy ciała dostarcza nam informacji na temat naszego stanu fizycznego. Dzięki niemu możemy poznać stosunek masy ciała do wzrostu i na tej podstawie ocenić, czy mieścimy się w normie, a może cierpimy na takie schorzenia, jak nadwaga, niedowaga lub otyłość. Wskaźnik ten wykorzystywany jest również do szacowania ryzyka występowania takich chorób jak: miażdżyca, udar mózgu, czy choroby niedokrwienne serca. Choroby te wiążą się bowiem najczęściej z otyłością. Właśnie dlatego ważne jest poznanie swojego BMI i dobranie odpowiedniej diety do otrzymanego wyniku. Pozwoli nam ona zachować zdrowie, dobre samopoczucie i piękną sylwetkę.