Jaka muzyka do ćwiczeń fitness jest odpowiednia?

Jaka muzyka do ćwiczeń fitness jest odpowiednia?

Wiele osób uwielbia łączyć muzykę i ćwiczenia, ale może cię zaskoczyć, że istnieją naukowe powody, dla których te dwa elementy tak dobrze ze sobą współgrają. Muzyka do ćwiczeń fitness ma wiele zalet, ale wszystkie sprowadzają się do prostego faktu, że słuchanie wybranych utworów sprawia, że ćwiczenia są łatwiejsze i przyjemniejsze, co pozwala ćwiczyć ciężej, niż w ciszy.

Podkład muzyczny do aktywności fizycznych

jaka muzyka do ćwiczeń fitness będzie odpowiednia?

Reakcja rytmiczna to tendencja ludzi do synchronizowania swoich ruchów z muzyką. Poruszanie się w rytm wydaje się pomagać ciału w zwiększeniu wydajności energetycznej. Muzyka i ćwiczenia idą w parze jak morze i piasek! Co więcej, ludzie słuchają ulubionych artystów czy wykonań, aby poprawić swój nastrój i znaleźć samoświadomość. Czy nie powiedziałbyś, że czujesz się bardziej zmotywowany do zrobienia czegoś, gdy jesteś w dobrym nastroju?

Dlaczego muzyka do ćwiczeń fitness jest ważna?

Co więcej, muzyka konkuruje z doznaniami związanymi z ćwiczeniami fizycznymi — nasilającym się biciem serca i uczuciem bólu w  mięśniach — i często przyciąga uwagę, odwracając ją jednocześnie od negatywnych odczuć fizycznych podczas uprawiania sportów zarówno outdoorowych jak i indoorowych. Muzyka do ćwiczeń fitness to motywacyjna, która pomaga ćwiczącym przezwyciężyć zmęczenie. Międzynarodowe badania wykazują, że muzyka towarzysząca naszym treningom, może zwiększyć wytrzymałość podczas wykonywania sekwencji ćwiczeń nawet o 15%. Nie czekaj zatem i skomponuj własną playlistę do ćwiczeń lub kup gotowe składanki w sklepie muzycznym Fan!