Kawa ziarnista Jura San Antonio Honduras a rodzaje kawy

Kawa ziarnista Jura San Antonio Honduras a rodzaje kawy

Jeśli byłeś kiedyś w kawiarni, wiesz, że menu napojów jest często przytłaczające. Jako właściciel kawiarni, istnieje tak wiele rodzajów napojów kawowych, które możesz zaoferować swoim klientom. Trudno jest zrozumieć różnicę między nimi. Dlatego też zbadaliśmy najpopularniejsze napoje kawowe i ich przepisy, abyś mógł się z nimi zapoznać i być na bieżąco z aktualnymi trendami kawowymi. Jaka jest kawa ziarnista Jura San Antonio Honduras?

Jakie są rodzaje kaw?

kawa ziarnista Jura San Antonio Honduras w Sabro

Nie każda kawa parzona jest w ten sam sposób. Różne style warzenia mogą powodować zmiany w smaku i mocy napoju. Oto tylko kilka stylów warzenia: Drip Brew, czyli kawa mielona jest dodawana do kosza do parzenia i umieszczana w automatycznym ekspresie do kawy. Pour Over - ten styl parzenia uzyskuje się poprzez powolne nalewanie wrzącej wody przez fusy z kawy, które znajdują się w koszyku z filtrem. Kawa następnie kapie do jednej filiżanki, dając mocny napar. Cold Brew zaś to sposób, który polega na parzeniu na zimno grubo zmielonej kawy, którą umieszcza się w wodzie o temperaturze pokojowej i pozostawia do zaparzenia przez dłuższy czas.

Dlaczego kawa ziarnista Jura San Antonio Honduras to odpowiednia opcja dla Ciebie?

Do znanych i często wykorzystywanych metod zaliczamy espresso. Aby uzyskać napar espresso, potrzebujesz ekspresu do espresso lub cappuccino i dobrej jakości ziaren jak kawa ziarnista Jura San Antonio Honduras. Ekspresy przepuszczają gorącą wodę pod ciśnieniem przez filtr zawierający ciemno prażone, drobno zmielone ziarna kawy. Siła wody wytwarza bardzo skoncentrowany shot kawy. Jest to metoda najczęściej stosowana na bazę napojów kawowych takich jak latte czy frappe.