Jak wykorzystać liście aloesu?

Jak wykorzystać liście aloesu?

Aloes to niezwykła roślina, która jeszcze nie dawno był wykorzystywany tylko do dekoracji. W ostatnim czasie zdaliśmy sobie sprawę jak wiele wartości odżywczych posiada aloes i poznaliśmy wiele sposobów jego wykorzystania. W związku z tym w tym wpisie opiszemy Wam jak wykorzystać liście aloesu.

jak wykorzystać liście aloesu

Jak wykorzystać liście aloesu?

Jeśli planujesz wykorzystać świeżo zerwany aloes, pamiętaj o cierpliwości. Przed ścięciem aloesu powstrzymaj się z jego podlewaniem przez minimum 2 tygodnie. Po ścięciu liści dokładnie je wypłucz, a następnie schowaj w bezpieczne miejsce do lodówki i tak przechowuj je tam przez minimum 10 dni. Po upływie tego czasu możesz swobodnie wykorzystać liście do robienia kosmetyków, wody aloesowej, a nawet soku.

jak wykorzystać liście aloesu

Przygotowanie kosmetyków z aloesu

Możliwe, że zdajesz sobie już z tego sprawę, ale liście aloesu mogą być wykorzystywane do robienia kosmetyków. Przygotowane kosmetyki dobrze sprawdzą się dla każdego typu skóry. Zastanawiasz się jak wykorzystać liście aloesu do robienia kosmetyków? To proste! Wystarczy, że przekroisz liść na pół i posmarujesz miąższem twarz. Liście aloesu mogą być również używane do robienia maseczek. Jedyne co potrzebujesz to zmieszać aloes z odrobiną miodu i gotowe, taką maseczkę możesz nakładać na twarz.

Mamy nadzieję, że po lekturze naszego tekstu już dłużej nie zastanawiasz się jak wykorzystać liście aloesu.