Wskazówki jak dbać o rękawice bokserskie

Wskazówki jak dbać o rękawice bokserskie

Uprawianie sportów w wielu przypadkach będzie wymagać od nas zaopatrzenia się w odpowiedni sprzęt. Chcesz uprawiać kolarstwo górskie? Będziesz potrzebować nie tylko górskiego roweru ale także sportowej odzieży i kasku! Interesują Cię sztuki walki? Prawdopodobnie pierwsze treningi odbędą się bez konieczności wykorzystywania specjalistycznego sprzętu, jednak z czasem stanie się on niezbędny, by rozwijać nowe umiejętności oraz prowadzić sparingi i walki. W przypadku bokserów, rękawice są najważniejszym, sportowym wyposażeniem. Wskazówki jak dbać o rękawice bokserskie znajdziesz w tym artykule.

Rękawice bokserskie ze skóry syntetycznej i naturalnej

Podpowiedzi jak dbać o rękawice bokserskie

Jeśli jesteś na etapie wyboru odpowiednich rękawic dla siebie, zwróć uwagę na fakt, iż na rynku istnieją dwa rodzaje tego typu akcesoriów na trening. Pierwsze z nich to rękawice ze skóry naturalnej. To częsty wybór bokserów oraz bokserek, którzy od lat zajmują się uprawianiem tej dyscypliny sportowej. Alternatywą są rękawice bokserskie ze skóry syntetycznej.

3 pomysły jak dbać o rękawice bokserskie

W zależności od tego, na który rodzaj rękawic się zdecydujemy, inaczej będzie wyglądać ich proces pielęgnacyjny. Rękawice wyprodukowane ze skóry naturalnej można nawilżać z zewnątrz tłuszczem do skóry lub  używając wazeliny kosmetycznej. Taki zabieg wykonujemy raz na miesiąc. Jak dbać o rękawice bokserskie ze skóry syntetycznej? Wystarczy z zewnątrz wycierać wilgotną szmatką. Podpowiadamy także, że szalenie ważne jest używanie każdorazowo podczas treningu owijek bokserskich pod rękawice.