Deski snowboardowe — jak o nie dbać?

Deski snowboardowe — jak o nie dbać?

Jazda na snowboardzie to cudowny sport, który daje dużo przyjemności i radości. Każdy pasjonat i pasjonatka wie jednak, że podstawą są dobrze zadbane deski snowboardowe. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was parę rad dzięki, którym zadbacie w odpowiedzialny sposób o swoje deski.

Deski snowboardowe

Deski snowboardowe — podstawy pielęgnacji

Po pierwsze pamiętaj o regularny smarowaniu deski, dobrze nasmarowana deska pozwoli Ci zwiększyć prędkość. Ponadto jest wtedy o wiele bardziej odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Warto nasmarować deskę gdy tylko zauważysz na niej głębokie rysy lub poprzednia warstwa smaru wyschła. Również po zakończeniu sezonu warto nasmarować wszystkie deski snowboardowe. Kolejną ważną rzeczą, o której musisz pamiętać, jest wycieranie oraz odpowiednie suszenie deski po każdej skończonej jeździe. W ten sposób zabezpieczysz metalowe elementy przed rdzewieniem.

Deski snowboardowe

Pielęgnacja poza sezonem

Niestety nawet najlepszy sezon kiedyś się kończy, chyba że mieszkasz blisko lodowca. Jeśli jednak nie pamiętaj, aby poza sezonem przechowywać deskę w specjalnym pokrowcu najlepiej w suchym oraz ciepłym miejscy. Dobrym pomysłem będzie również udanie się do serwisu, gdzie specjaliści zabezpieczają deski snowboardowe. Podczas przechowywania deski staraj się nie kłaść na niej ciężkich przedmiotów, ponieważ może to doprowadzić do jej wygięcia. Raz na jakiś czas warto otworzyć pokrowiec i sprawdzić, czy aby na pewno nie wdała się wilgoć.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz jak dbać o deski snowboardowe!