Co zrobić z pulpą z wyciskarki?

Co zrobić z pulpą z wyciskarki?

Wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenie AGD, które znajdzie swoje szerokie zastosowanie w każdej kuchni. Dzięki swojej niebywałej mocy i możliwościom, na które pozwala, łatwiej zadbać o swoje zdrowie, witalność i samopoczucie. Można również wspierać doskonałą kondycję naszej planety poprzez umiejętne wykorzystanie… wytłoków. Jeśli chcesz być bardziej less-waste, sprawdź, co zrobić z pulpą z wyciskarki.

Odpadki a może… składnik pysznego dania?

Rozkoszujesz się smacznym sokiem, lecz nie pozwalasz sobie na dogłębne wykorzystanie potencjału drzemiącego w, wydawać by się mogło, niepotrzebnych odpadkach? Spieszę z odpowiedzią na pytanie: co zrobić z pulpą z wyciskarki. Możliwości jest wiele! Zastosowanie wytłoków może stanowić podstawę zdrowego śniadania.

Zastanawiasz się, co zrobić z pulpą z wyciskarki?

Część z nich można dodać do soku, by go nieco zagęścić. Wiele osób dodaje ją również do owsianki i jaglanki - by podnieść poziom błonnika w diecie. Warto również uzupełnić nią ciasta i ciasteczka. Razowe muffiny z dodatkiem pulpy z wyciśniętej marchwi i jabłek? - oto recepta na smaczny podwieczorek. Równie dobrze sprawują się wytłoki z buraków, które będą stanowiły podstawę wege kotletów.

Co zrobić z pulpą z wyciskarki? - zamrozić!

Składniki takie jak błonnik i część witamin zachowają swoje wartości odżywcze po poddaniu procesowi mrożenia. Co zrobić z pulpą z wyciskarki? - przełożyć do pojemnika, zamrozić, a później dodać do gotującego bulionu. Uzyskasz nie tylko wspaniałą mieszankę, która wesprze Twoją dietę, ale również sprawisz, że płyn nabierze wyjątkowego koloru i smaku!