Posiłki zastępcze – pomoc w regularnym i zdrowym odżywianiu

Bieg, gonitwa, życie w stresie, milion rzeczy do zrobienia i brak czasu na regularne posiłki - każdy z nas dobrze to zna. Często nie jesteśmy w stanie zjeść porządnego posiłku i w biegu stosujemy wysokokaloryczne, niezdrowe zamienniki. To jednak odbija się na naszym zdrowiu i samopoczuciu. Dziś chcielibyśmy przedstawić Ci zdrowe posiłki zastępcze, które pomagają w prawidłowym i regularnym odżywianiu. Sprawdź dlaczego warto wprowadzić je do swojej diety!

Czym są posiłki zastępcze?

posiłek zastępczy - kaszka białkowa Posiłki zastępcze to wygodne i szybkie w przygotowaniu odżywki, kaszki i koktajle, które stanowią doskonałą kompozycję najważniejszych składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest to wygodna alternatywa dla klasycznego posiłku. Posiłki zastępcze możemy spożyć na śniadanie lub zastąpić nimi posiłek w ciągu dnia. Są łatwe w przygotowaniu oraz charakteryzują się doskonałym smakiem. Umożliwiają regularne spożywanie posiłków, nawet kiedy bardzo brakuje nam czasu.

Dlaczego ważne jest regularne odżywanie?

Regularne odżywianie jest fundamentem dobrego zdrowia i samopoczucia. Regularność bowiem daje naszemu organizmowi stabilność i zapewnia mu prawidłowe funkcjonowanie. Przyzwyczajając nasz żołądek do spożywania pokarmów o stałych porach sprawimy, że będzie on szybciej spalał kalorie, co przełoży się na poprawę przemiany materii i pozytywnie wpłynie na nasz wygląd oraz nastrój. Wpłynie to również na odpowiednie rozłożenie energii w organizmie. Nieregularne i zbyt późne spożywanie posiłków może skutkować różnymi dolegliwościami układu pokarmowego, takimi jak zgaga, czy bóle brzucha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *