Posiłek przedtreningowy – dlaczego jest tak istotny?

Jeśli trenujesz już od jakiegoś czasu zapewne wiesz, jak istotne jest odpowiednie dostosowanie diety do wysiłku fizycznego. Posiłek przedtreningowy dostarcza energii do ćwiczeń, a także chroni przed zmęczeniem oraz utratą koncentracji, dzięki czemu możemy efektywnie ćwiczyć przez cały czas trwania treningu. Posiłki przed ćwiczeniami powinny przede wszystkim składać się z produktów o niskim indeksie glikemicznym, co chroni nasz organizm przed gwałtownym wzrostem, a następnie równie gwałtownym spadkiem poziomu insuliny we krwi. W zależności od pory treningu, nasz posiłek będzie się różnił, dlatego w dzisiejszym wpisie podpowiemy Wam, po jakie produkty warto sięgać przed ćwiczeniami. Zapraszamy!

Posiłek przedtreningowy - co zjeść przed treningiem?

Posiłek przedtreningowy powinien być bogaty w węglowodany, zarówno złożone, jak i proste Wybierając poranne ćwiczenia, nasz posiłek będzie stanowił jednocześnie pierwszy posiłek dnia, dlatego musi być on odpowiednio zbilansowany. Ważne, żeby składał się z węglowodanów prostych i złożonych, które dodają mnóstwa energii, a także pobudzają mózg do pracy i poprawiają koncentrację. Posiłek przedtreningowy popołudniu powinien również zawierać węglowodany, jednak z uwagi na to, że dostarczyliśmy je podczas śniadania, nie musi być ich tak dużo. Podobnie z posiłkiem przed treningiem wieczornym - wystarczy, że przed ćwiczeniami zjemy niewielką przekąskę węglowodanową, która podtrzyma całodniową wydolność i doda więcej energii. Najważniejszą zasadą, dotyczącą posiłków przed treningiem jest to, że im później trenujemy, tym mniej węglowodanów powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi w spożywanym posiłku.

Pamiętaj o regeneracji organizmu po ćwiczeniach

Po skończonym treningu bardzo ważna jest odpowiednia regeneracja. Posiłek po treningu stanowi równie ważny element, jak posiłek przedtreningowy, gdyż dostarcza naszemu organizmowi składników potrzebnych do regeneracji i budowania mięśni. Nie wolno o nim zapominać, jeżeli chcemy osiągnąć wymarzone rezultaty, takie jak szczupła sylwetka, poprawa samopoczucia i zdrowia. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej to koniecznie sprawdźcie ten artykuł: https://bedietcatering.pl/co-jesc-przed-treningiem-wlasciwe-odzywienie-i-energia/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *