Posiłek przed treningiem – odpowiednie odżywianie kluczem do sukcesu

Nasz organizm przed treningiem potrzebuje odpowiedniego przygotowania, w postaci zbilansowanego posiłku, który zapewni mu energię i pozwoli efektywnie ćwiczyć. Dieta przedtreningowa powinna być oparta o produkty charakteryzujące się niskim indeksem glikemicznym. Sprawia to bowiem, że energia uwalniana jest stopniowo, a organizm chroniony jest przed zmęczeniem oraz utratą koncentracji. Sprawdźcie, z czego powinien składać się dobry posiłek przed treningiem! Serdecznie zapraszamy!

Posiłek przed treningiem - jak powinien wyglądać?

Posiłek przed treningiem powinien być odpowiednio zbilansowany, aby dostarczyć nam niezbędnej energii do ćwiczeń W zależności od tego, w jakich porach zdecydujemy się ćwiczyć, nasz posiłek przed treningiem będzie wyglądać nieco inaczej. Przed porannym treningiem stanowi on zazwyczaj pierwszy posiłek dnia, a więc najważniejszy posiłek dla naszego organizmu, dlatego powinien być on bogaty w węglowodany proste i złożone. Dostarczą nam one bowiem energii nie tylko do ćwiczeń, ale również na cały dzień. Posiłek, który spożywamy przed treningiem w godzinach popołudniowych, nie musi zawierać aż tylu węglowodanów, ponieważ część z nich dostarczyliśmy już podczas śniadania. Podobnie powinien wyglądać nasz posiłek przed aktywnością wieczorną, najlepiej by składał się on z niewielkiej przekąski węglowodanowej, która podtrzyma zgromadzone w ciągu dnia zapasy energii.

Wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania i treningów

Mnóstwo przydatnych informacji na temat zdrowej diety, a także aktywności fizycznej znajdziesz na blogu Be Diet Catering. Na stronie znajdują się między innymi informacje na temat tego, jak powinien wyglądać dobry posiłek przed treningiem, a także po treningu. Zachęcamy do odwiedzenia strony i zapoznania się ze szczegółowymi informacjami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *