Naturalne zamienniki cukru pozytywne dla zdrowia

Każdy z nas słyszał o tym, że cukier negatywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Niestety wszyscy lubimy sięgać po słodkie przekąski i napoje. Jeżeli Ty również nie wyobrażasz sobie życia bez słodkości - sprawdź jakie naturalne zamienniki cukru możesz wprowadzić do swojej diety!

Na co szkodzi cukier?

Cukier jest jednym z głównych winowajców, przez których nie mieścimy się w nasze ulubione ciuchy. Są to tzw. "puste kalorie", które nie zawierają żadnych, cennych dla naszego organizmu składników odżywczych, a jedna jego łyżeczka to aż 20 kcal. Najbardziej negatywny dla zdrowia jest cukier rafinowany, który możemy znaleźć w większości produktach dostępnych na półkach sklepowych. Powoduje on wzrost ciśnienia krwi, podnosi cholesterol, przyczynia się do zwiększenia ryzyka wystąpienia chorób serca, wątroby, a także powstawania nowotworów i zaburzeń układu nerwowego. Cukier powoduje także problemy z uczeniem się oraz zapamiętywaniem, wywołuje uczucie senności i zmęczenia oraz sprzyja rozwojowi depresji, a także negatywnie wpływa na stan naszej skóry i zębów. Lista negatywnych skutków wywołanych nadmiernym spożywaniem cukru jest bardzo długa. Dlatego właśnie warto poznać i wprowadzić do swojej diety naturalne zamienniki cukru, które pozwolą nam zadbać o dobre zdrowie i samopoczucie.
naturalne zamienniki cukru

Co zamiast cukru?

Istnieje wiele zdrowych zamienników cukru, które nie powodują skutków ubocznych dla naszego organizmu. Do najpopularniejszych substytutów należą: erytrol, ksylitol, stevia, inulina i syrop klonowy. Naturalne zamienniki cukru można znaleźć we wszystkich sklepach ze zdrową żywnością i suplementami diety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *