Najlepsze gainery dla kobiet – ranking

Nie ma lepszego stymulatora ciała, jak trening siłowy. Dotyczy to tak mężczyzn, jak i kobiet. W dodatku, czuję się zobligowana podkreślić, iż trening z obciążeniem wcale nie przysporzy drugiej grupie przerostu mięśni w stylu Schwarzeneggera, bynajmniej! Utarty przed laty mit to niestety powód, dla którego panie omijają szerokim łukiem strefę ciężarów, podczas gdy to właśnie ona może w krótkim czasie pomóc im wyrzeźbić ciało, o jakim marzą od dawna. Sprawa ma się podobnie do suplementacji. Świat odżywek to także miejsce dla kobiet! Być może zauważyliście, że w sieci właściwie nie ma takiego terminu, jak “masa u kobiet”? Przyczyną nie jest fakt, iż podobne zjawisko nie istnieje, skąd. Powodem jest wymyślna psychologia producentów, którzy doskonale wiedzą, jak powyższe określenie odstrasza żeńską część konsumentów, która wierzy, że sprawa dotyczy… tycia! Zamiast tego wolą oni używać haseł pokroju: “rzeźbienie sylwetki”, “kształtowanie”, “seksowne kształty” itd., które finalnie sprowadzają się do tego samego - budowania masy, która może być także domeną pań.

Suplementy na masę dla kobiet

Celowo nie zastąpiłam “masy” “rzeźbą”. Musimy nauczyć się nazywać rzeczy po imieniu, a w masie - służącej przecież pięknemu podkreśleniu również kobiecego ciała - nie ma nic, czego należy się bać. Brak dużych ilości podstawowego hormonu anabolicznego - testosteronu, sprawia że uzyskanie typowo męskich komponentów jest właściwie niemożliwe dla kobiet. Dobrze. Skoro już wyjaśniliśmy sobie tę jakże sporną kwestię, przejdźmy wreszcie do meritum - supli.   Nieodzowne w budowaniu masy są oczywiście gainery. Do tej pory widziałaś, jak stosuje je twój partner? Świetnie, zatem masz do nich łatwy dostęp! Bo musisz wiedzieć, Droga Pani, że są to tak samo suplementy dla mężczyzn, jak i kobiet. A jakie wybierać?      

Gainery

Ranking gainerów dla kobietNie taki diabeł straszny, jak go malują. Gainery, czyli odżywki białkowo-węglowodanowe (lub może raczej węglowodanowo-białkowe), to mieszanki ukierunkowane na większy udział energetyzujących “węgli”. A co to w praktyce oznacza? Są bardzo dobrym źródłem energii, a co się z tym wiąże - kalorii. Z tego powodu nie zaleca się ich stosowania osobom, które stosunkowo łatwo przybierają na wadze. Sprawdzą się za to doskonale w menu ektomorfików oraz osób, którym dostarczenie dziennej podaży kalorii sprawia kłopot. Zapraszam do bliższego zapoznania się z najlepszymi, naszym zdaniem, gainerami - w tym także dla kobiet!

 

#1 PVL Mutant Mass

To przodowy gainer na masę! Doskonały w diecie osób z szybkim metabolizmem bądź w wypadku, gdy dzienna podaż kalorii stanowi dla nas problem. PVL Mutant Mass to połączenie aż siedmiu frakcji białek z węglowodanami złożonymi i zdrowymi tłuszczami. Jego stała suplementacja wspomoże proces budowania masy, zwiększy parametry siłowe i wpłynie pozytywnie na wytrzymałość. Dodatkowym atutem jest jego dobra rozpuszczalność i wyśmienity smak!      

#2 FA Nutrition Mass Core

Mass Core renomowanej firmy Fitness Authority to wysokiej jakości gainer. Jego bogaty skład opiera się na kompleksie węglowodanów i różnego rodzaju białek (m.in. izolat, hydrolizat, zhydrolizowana kazeina). FA Nutrition Mass Core to doskonałe uzupełnienie diety osób zawodowo uprawiających sport. Zalecany szczególnie w dziedzinie sportów siłowych, siłowo-wytrzymałościowych i wytrzymałościowych. Suplement skutecznie wspiera rozwój masy i przyczynia się do wzrostu siły mięśniowej.      

#3 Trec Mass XXL

To formuła opierająca swój skład na kompleksie cennych składników takich, jak aminokwasy rozgałęzione (BCAA), białka serwatki, glutamina. Produkt wspomaga wzrost masy i zwiększa parametry siłowe. Doskonały, gdy naszą dietę cechuje wysokie zapotrzebowanie na kalorie, co często ma miejsce w okresie wzmożonego wysiłku. Jeśli zatem szukasz skutecznego gainera, Trec Maxx XXL to produkt, którego szukasz!      

#4 Scitec Nutrition Jumbo Professional

Bogaty w udział węglowodanów złożonych o różnym indeksie glikemicznym i wysokojakościowe białko serwatki, Scitec Nutrition Jumbo Professional to wiodąca prym w dziedzinie budowania masy odżywka! Doskonale wpisuje się w menu osób o wysokim zapotrzebowaniu kalorycznym, a dodatek takich składników, jak kreatyna, arginina, L-glutamina czyni z Jumbo Professional suplement, który świetnie wspiera procesy regeneracyjne.      

#5 Activlab Mass Up

Activlab Mass Up to najwyższej jakość gainer, zaprojektowany z myślą o tych, którzy marzą o zbudowaniu masy, lecz mają z tym problemy. Selektywnie dobrane składniki i doskonały aminogram dostarczają organizmowi pełnowartościowych kalorii, niezbędnych w okresie budowania masy. Activlab Mass Up został wzbogacony o dodatek kreatyny, która wpływa pozytywnie na regenerację, zapewnia siłę i wytrzymałość! Produkt dostępny w wielu wyśmienitych smakach!

2 thoughts on “Najlepsze gainery dla kobiet – ranking

  1. Wreszcie jakiś ranking dla kobiet. Jestem dietetyczką i generalnie uwielbiam dbać o swoją sylwetkę. Zawsze jednak trudno mi było dopasować odpowiednie suplementy na masę dla siebie. Najwięcej jest tych dla mężczyzn..
    Super artykuł, dziękuję!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *