Kaszka białkowa Protein Porridge – zdrowa porcja białka

Jak wiadomo, sportowcy i osoby regularnie trenujące fizycznie wykazują zwiększone zapotrzebowanie na energię i wiele różnych składników odżywczych. Dotyczy to między innymi białka, które jest budulcem mięśni oraz wpływa na przyrost siły i masy mięśniowej, dlatego w odpowiedniej ilości powinno być obecne w diecie osoby aktywnej fizycznie. Na rynku istnieje szeroki wybór odżywek białkowych, które są świetnym zamiennikiem posiłku sportowca. Jednym z takich produktów jest kaszka białkowa Protein Porridge, która dostarcza zdrową porcję wysokiej jakości białka.

Rola białka w diecie sportowca

Jak już wspomnieliśmy białko jest niezwykle cennym materiałem budulcowym, który uczestniczy w wielu ważnych procesach zachodzących w organizmie. Zapotrzebowanie na ten składnik pokarmowy u osób obciążonych regularnym wysiłkiem fizycznym rośnie proporcjonalnie do wzrostu ogólnej energetyczności diety. Przyjmuje się, że u osób trenujących wytrzymałościowo podaż białka powinna wynosić ok 1,4g/kg, natomiast w przypadku sportów szybkościowo-siłowych wzrasta ona do 1,8g/kg masy ciała. Nie zawsze jednak łatwo jest dostarczyć odpowiednią ilość białka tylko z dietą. Z pomocą przybywają odżywki, takie jak kaszka białkowa Protein Porridge, dzięki którym możliwe jest zaspokojenie dziennego zapotrzebowania na ten składnik odżywczy.

Czym jest Protein Porridge?

kaszka białkowa protein porridge
Protein Porridge to owsianka białkowa, która w swoim składzie zawiera 30% najwyższej jakości biała mleka oraz jest źródłem wielu cennych składników odżywczych, takich jak błonnik, witaminy D i K, czy wapno. Jest to świetna przekąska, która zapewnia sportowcowi równowagę wszystkich, najważniejszych składników odżywczych. Produkt ten nie zawiera glutenu, dlatego jest lekkostrawny i łatwo przyswajalny przez organizm, a co najważniejsze ma doskonały smak, dlatego chętnie wybierają go sportowcy na całym świcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *