Dieta zupowa – na czym polega i czy jest skuteczna?

W ostatnim czasie, za sprawą celebrytów, bardzo popularna stała się dieta zupowa. Jej celem jest przede wszystkim zrzucenie zbędnych kilogramów, ale przy tym ma ona pozytywnie wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Tym, co z pewnością przyczynia się do tak dużego zainteresowanie tą dietą, jest fakt, iż ma ona pozwalać schudnąć nawet do 9 kg tygodniowo, jednak należy pamiętać, że realna utrata masy ciała to około 3 kg. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się najważniejszym zasadom tej diety, a także podpowiemy, jakie zupy warto wybrać, by zrzucić zbędne kilogramy. Serdecznie zapraszamy!

Dieta zupowa i jej najważniejsze zasady

Najważniejszą zasadą diety zupowej jest to, iż wybierając ten sposób odżywiania, możemy jeść tylko i wyłącznie zupy. Tydzień stosowania tej diety może pozwolić nam na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów, bez konieczności głodzenia się czy stosowania się do restrykcyjnych reguł. Dodatkowo możemy być pewni, że dostarczymy naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników, gdyż zupy są bardzo pożywne, lekkie i sycące. Jeśli nie jesteśmy w stanie zastąpić wszystkich naszych posiłków zupami, możemy wypróbować również inny wariant, który zakłada zastąpienie zupami tylko jednego lub dwóch posiłków w ciągu dnia.

Dieta zupowa pozwala zrzucić zbędne kilogramy, bez konieczności stosowania się do restrykcyjnych reguł

Jakie zupy warto wybrać?

Decydując się na skorzystanie z diety zupowej warto dokładnie przyjrzeć się, jakie zupy warto jeść i które z nich mogą przynieść nam najlepsze rezultaty. Bardzo dobrym wyborem będzie zupa pomidorowa z dodatkiem ciemnego ryżu, zupa ogórkowa, szpinakowa czy typowa zupa warzywna. Równie dobrze sprawdzą się wszelkie zupy krem, wśród których można wymienić np. krem z białych warzyw. Propozycji jest mnóstwo, dlatego z pewnością wybierzesz coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *