5 MTHF Thorne – aktywny kwas foliowy

W obecnych czasach aż 50% ludzi cierpi na deficyt genetyczny enzymów, co w dużym stopniu uniemożliwia poprawny metabolizm kwasu foliowego, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Na szczęście istnieją suplementy diety, takie jak 5 MTHF Thorne, które w jednej dawce posiadają aż 1000mcg czystego folianu. Sprawdź dlaczego warto wprowadzić je do swojej diety!

Kwas foliowy tylko dla kobiet w ciąży?

Bardzo wiele osób myśli, że kwas foliowy to suplement diety przeznaczony tylko dla kobiet spodziewających się dziecka. Owszem, jego niedobór w czasie ciąży może spowodować poważne wady płodu, niemniej jednak będzie miał on również poważne skutki u każdego innego człowieka. Jego najważniejszą rolą jest udział w syntezie kwasów nukleinowych i regulacja wzrostu oraz funkcjonowania wszystkich komórek. W połączeniu z witaminą B12 przyczynia się do tworzenia czerwonych krwinek, dlatego właśnie jego niedobór może skutkować anemią. Regularne stosowanie preparatów z kwasem foliowym, takich jak 5 MTHF Thorne przyczynia się zwiększenia odporności organizmu oraz zmniejszenia uczucia zmęczenia, a nawet zapobiega występowaniu niektórych nowotworów np. szyjki macicy.

Czym jest i jak stosować 5 MTHF?

5 MTHF Thorne to niezwykle skuteczny suplement diety, dostarczający aż 1000 mcg czystego folianu w metylowanej formie, który działa jeszcze efektywniej niż kwas foliowy, będący syntetycznie utlenioną formą folianu. Taka biologiczne aktywna forma przynosi największe korzyści i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Zaleca się łączyć suplementację 5 MTHF Thorne z witaminami B12 oraz B6, w celu uzyskania najlepszych korzyści zdrowotnych.
5 mthf thorne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *